A Magyar Judo Szövetség és a Magyar Diáksport Szövetség szervezésében Mosonmagyaróváron rendezték meg a serdülő, és a diák A-, B- és C-korosztály országos döntőit.

Az egynapos versenyen 92 egyesület mintegy 700 fiatal sportolója lépett tatamira az UFM Arénában. A diák B korcsoportban induló, 27kg-os Boros Kincső imponáló magabiztossággal szerezte meg az aranyérmet, hiszen mindhárom küzdelmét ipponnal nyerte. A 38 kilós Deák Bence (diák A) egészen a döntőig menetelt, ott azonban alulmaradt Homola Mihállyal (Kőrös Judo SE) szemben. A dobogó legalsó fokára három judokánk is felállhatott, név szerint Dobos Szofia (diák B 36kg), Harman Antal (diák A 35kg) és Fancsali László (serdülő 38kg). Ugyan érmet nem szereztek, de Szabó Panna ötödik (diák A 41 kg), valamint Kriuchkov Szergej (38kg diák B) és Harman Szonja (serdülő 52 kg) helyezése szintén elismerésre méltó.