Nyolc kézilabda mérkőzésből hét DSI Debrecen győzelemmel zárult az U14-es korosztály hétvégi első fordulójában.

A lányok mezőnyében első csapatunk a régió egyik kiemelkedő képességű alakulata, ami az eredményekben is megmutatkozott. Az egy évvel fiatalabb játékosokból álló második gárdánk az előzetes várakozásoknak megfelelően szerepelt.

A fiúknál az idősebbek a Hajdúnánás II. ellen szoros első félidő után jobb erőnlétüknek köszönhetően magabiztosan nyertek, majd a második mérkőzésüket is fölényesen nyerték a becsülettel küzdő balmazújvárosiak ellen. A fiatalabbak szó szerint átütő erejű lövésekkel törték meg a DEAC ellenállását és nyerték meg a Hajdúnánáson vívott debreceni helyi rangadót. Második mérkőzésén fáradtan mozgott a csapat, de a lelkesen harcoló balkányiak ellen a „fékezett habzású” játék is elég volt.

Eredmények

LU14 Berettyóújfalu, Kabos Endre Sportcsarnok

DSI Debrecen 1. – Balmazújvárosi LKSE 24- 7

DSI Debrecen 1. – Létavértes SC 97 49- 2

Vezetőedző: Hadady Monika

Hadady Monika: Első mérkőzésünket a Balmazújvárosi LKSE-vel játszottuk, majd a Létavértessel találkoztunk. Mindkét mérkőzésünket magabiztos győzelemmel zártuk. Gratulálok a csapatnak!"

DSI Debrecen 2. – Berettyóújfalu BMSE 5-28

DSI Debrecen 2. – KK Hajdúszoboszló 21- 3

Vezetőedző: Jakab Márk

Jakab Márk: Az első mérkőzésen testközelből tapasztalhattuk meg, mit jelent egy év előny. Fizikális hátrányunk az eredményben is jól mutatkozott, bár a bátortalan kezdésünkre ez nem lehet mentség. A második meccsen sikerült visszanyernünk az önbizalmunkat. Így várjuk a következő fordulót az átalakult bajnokságban.

FU14 Hajdúnánás, Somorjai László Sportcsarnok

DSI Debrecen 1. – Hajdúnánás SK II. 30-18

DSI Debrecen 1. – Balmazújvárosi KK 36- 5

Vezetőedző: Martinovics Ferenc

Martinovics Ferenc: Az első mérkőzésen a Hajdúnánás II. ellen szorosnak mondható első félidő után a védekezésünkön változtattunk, aminek következtében a második játékrészben rendezetlen védelem ellen sikerült "könnyű" gólokat szerezni és így kialakítani a 30-18 végeredményt. A következő találkozón a Balmazújváros KK ellen léptünk pályára. Sajnos a két csapat közti különbség hamar megmutatkozott, a 21-1-es félidő után könnyedén nyertünk 36-5 arányban. Örülök annak, hogy amit kértem a gyerekektől és korábban gyakoroltunk is az edzéseken, azt a pályán maradéktalanul megvalósították.

DSI Debrecen 2. – DEAC 28-14

DSI Debrecen 2. – Balkány ISE 29-11

Vezetőedző: Szilágyi Attila

Szilágyi Attila: Elkezdődött az új szezon, amely annyiban különbözik az eddigiektől, hogy idén az egy évvel idősebbek között indulunk, mert a Szövetség nem indított a mi korosztályunkban bajnokságot. Meg kell dicsérnem a fiúkat az első, a DEAC elleni fölényes, magabiztos játékkal (28-14) megnyert győztes meccs után. Ezt követően a Balkány volt az ellenfél, kivittük a " nagy mellényt”, de igy is több mint 15 góllal nyertünk. Mielőtt még megelégednénk magunkkal, nagyon sokat kell még tanulnunk, nagyon az út elején járunk.