A DSI Debrecen labdarúgó csapatai ötvenszázalékos mérleggel zárták a hátvégi fordulót.

U19

Az idei szezonban még hibátlan Jankovics Sándor együttese, eddigi három meccsét magabiztosan abszolválta. Jó esély nyílt arra hétvégén, hogy folytatódjon a sikerszéria, ugyanis a sereghajtó Bódva-völgyét fogadták.

Hamar kidomborodott a két csapat közti különbség, még tíz perc sem telt el a mérkőzésből, már három góllal vezettünk. A mi akaratunk érvényesült a pályán, védekezésre kényszerítettük ellenfelünket, akik elvétve, akkor is csak pillanatokra lépték át a felezővonalat. Nem is bírták a nyomást, mire a játékvezető véget vetett a félidőnek, már 6-0 szerepelt az eredményjelzőn. Ráadásul a borsodiak megfogyatkoztak létszámban, a spori piros lappal jutalmazta egyik játékosuk heves reklamálását.

A térfélcserét követően is az történt a pályán, amit mi akartunk, állandó veszélyben volt a zöld-fehérek kapuja. A második etap elején háromszor zörgettük meg a vendégek hálóját, majd a folytatásban tovább nyitottuk az ollót. A hátralévő időben még négyszer mattoltuk a védelmet, így kiütés lett a vége.

MLSZ Regionális U19 Alap Keleti csoport 4. forduló

DSI Debrecen – Bódva-Völgyi TSE: 13-0 (6-0)

DSI Debrecen: Sinka – Kalmár (Petrás 57’), Kerezsi (Nagy Zs. 46’), Juhász (Fejér 46’), Kapczy (Czakó 46’), Kocsis, Orsó (Keszler 46’), Gulyás (Pecséri 46’), Szilágyi, Takács (Bartók 57’), Pistritu

Edző: Jankovics Sándor

Gólszerzők: Takács 2’, 32’, 54’, Kalmár 7’, 8’, 28’, Szilágyi 39’, Pecséri 51’, 58’, 68’, Keszler 52’, 89’, Bartók 64’

Jankovics Sándor: Jól kezdtünk, negyedóra elteltével már magabiztos előnyre tettünk szert, innentől nyugodtan futballozhattunk, folyamatosan nyomás alatt tartottuk ellenfelünket, beszorítottuk őket védőharmadukba, térfelükön tartottuk a labdát. Az első félidőben le is zártuk a meccset, viszont maradt bennem hiányérzet, az átmeneteket nem mindig oldottuk meg jól. Szünet után tovább nyitottuk az ollót és nagyarányú győzelmet arattunk. Mindenkinek megadtam a játéklehetőséget, a cserék jól szálltak be, akár nagyobb is lehetett volna a különbség, ha helyzeteinkkel jobban sáfárkodunk. Gratulálok a srácoknak!

U17

Előző héten megszerezte első pontját Selyem Nándor alakulata, abban bíztunk, ez ad egy önbizalmat fiataljainknak és a következő fordulóban, a Nyírpazony elleni meccs után újabb egységekkel gazdagodnak.

Kiegyenlített játék jellemezte az első félidőt, a két tizenhatos között pattogott a labda. Mindkét csapat vezetett támadásokat, helyzetek is adódtak, de a kapuk érintetlenek maradtak. A 42. percben viszont a mi hálónk zördült meg, így a házigazdák várhatták előnyből a folytatást.

Szünet után sem változott a játék képe, egyenlő erők küzdelme zajlott a pályán. Többször is lehetőségünk volt ledolgozni hátrányunkat, de továbbra is hadilábon álltunk a helyzetkihasználással. A mérkőzés hajrájában betaláltunk ugyan, de Urgyán Milánról saját kapujába pattant a labda. A piros-fehérek a 90. minutumban bebiztosították győzelmüket és könyvelték el a három pontot.

MLSZ Regionális U17 Kelet 4. forduló

GFSE Nyírpazony – DSI Debrecen: 3-0 (1-0)

DSI Debrecen: Heydary – Dely, Dudás, Salánki, Tuss (Bíró 79’), Lehner, Senk, Gercsák, Urgyán, Márton, Nagy L.

Edző: Selyem Nándor

Selyem Nándor: Végig egyenrangú ellenfelek voltunk, de továbbra is be vagyunk oltva gól ellen, hiába voltak meg a helyzeteink, egyet sem tudtunk értékesíteni. Döntetlenszagú volt a mérkőzés, viszont ellenfelünk élt lehetőségeivel és megérdemelten nyerte meg a párharcot.

U15

Az első három fordulóban élcsapatokkal találkozott Győrösi Péter legénysége és becsülettel helyt is álltak, igaz, ezért még nem járt pont. A negyedik játékhéten a listavezető, makulátlan mérleggel rendelkező Soroksár otthonába látogattak fiataljaink, tehát egy újabb nehéz párharc várt rájuk.

A középkezdés után nyomás alá helyeztek minket a hazaiak, de fegyelmezetten, zártan védekeztünk, fél óráig sikerült is feltartóztatnunk ellenfelünket. A 30. percben viszont első hibánkat kihasználta a Soroksár és megszerezte a vezetést. A gól után támadóbb szellemben kezdtünk futballozni, ez meg is hozta eredményét, a 40. minutumban Magyari Bence egalizált. Sajnos nem tudtuk döntetlenre menteni a meccset, mivel a 61. percben a házigazdák ismét betaláltak, így mindhárom pont a fővárosban maradt.

MLSZ Regionális U15 Kiemelt Kelet 4. forduló

Soroksár – DSI Debrecen: 2-1 (1-1)

DSI Debrecen: Cseke – Szilágyi, Gulyás, Kovács (Szabó 69’), Tóth K. (Bendik 41’), Pongrácz, Magyari, Palágyi (Sipos 41’), Varga, Milbik (Mizsik 63’), Petrás

Edző: Győrösi Péter

Gólszerző: Magyari 40’

Győrösi Péter: Továbbra is hiányzik az a kicsi plusz, amellyel pontot tudunk szerezni ebben az erős bajnokságban. Az első félidőben ellenfelünk letámadott minket, de álltuk a sarat, rendben volt a védekezésünk, ám egyszer hibáztunk. Taktikát váltottunk, támadóbb szellemben futballoztunk, ez jó döntésnek bizonyult, mert sikerült ledolgozni hátrányunkat. Egy rögzített játékhelyzetre viszont rosszul reagáltunk, amely góllal ellenfelünk eldöntötte a mérkőzést. A vereség ellenére gratulálok a srácoknak, a listavezetőt sikerült megszorongatnunk.

U14

Szabó Imre fiai előző héten tízet vágtak a városi rivális Bestrongnak, a 4. fordulóban pedig jó eséllyel gyarapíthatták győzelmeik és góljaik számát, ugyanis a sereghajtó Balkányt fogadták.

Az első percben el is kezdtük a gólgyártást, ez meg is adta az alaphangot. Az történt a pályán, amit mi akartunk, a vendégeket beszorítottuk védőharmadába, elvétve tudták csak átlépni a felezővonalat. A nyomást nem is bírták sokáig, átlépve az első negyedórán ismét kapituláltak. Szünetig tovább nyílt az olló, még négyszer zörgettük meg a hálót.

Fordulás után sem változott a játék képe, egy térfélen, a vendégekén pattogott a labda. A játékrész közepére tovább növeltük a különbséget, az 53. percnél kilenc volt közte. Az 55. minutumban megszerezték becsületgóljukat a kék-fehérek, de többre már nem futotta erejükből. Az 56. percben megfogyatkoztunk létszámba, kapusunknak villant a piros és idő előtt mehetett zuhanyozni. Ez viszont nem zavart meg minket, a hármas sípszóig még kétszer zörgettük meg a hálót, így 11-1 lett a vége.

MLSZ Regionális U14 Alap Keleti csoport 4. forduló

DSI Debrecen – Balkányi SE: 11-1 (6-0)

DSI Debrecen: Bóné – Kovács (Kiss Cs. 48’), Tóth Ni. (Minárcsik 41’), Fehér, Tóth Ná. (Tacsi 41’), Dubóczki, Aukszi, Illés, Szűcs, Nagy R., Müller

Edző: Szabó Imre

Gólszerzők: Illés 1’, 30’, 44’, 47’, Szűcs 16’, 53’, 77’, Fehér 29’, Tóth Ni. 35’, 38’, Kiss Cs. 80’

Szabó Imre: Könnyedén nyertünk egy nagyon szerény képességű ellenfél ellen, csak azt sajnálom, hogy egy buta szituációt követően a kapusunkat kiállították. Ilyen csapat ellen nehéz felpörögni, nem könnyű a megszokott automatizmussal a játszani a játékunkat, mert máskent reagálnak rá. Örülök, hogy minden játékosom kellő időt tölthetett a pályán, önbizalmat, tapasztalatot szerzett, mert már lélekben a jövőheti, balmazújvárosi meccsre készülünk. Gratulálok a fiuknak!

U13

Makra Béla ifjoncai egy húszgólos győzelemmel hangolódtak a Nyírbátor elleni mérkőzésre. Az esélyek a mieink mellett szóltak, az volt a kérdés, maradt e még gól a lábakban. Erre hamar megkaptuk a választ, már az első negyedben ötször vettük be a kaput. A győzelem már zsebben volt, de nem vettünk vissza a tempóból, nagyszünet előtt pedig 0-8 állt a kijelzőn.

A folytatásban is az történt a pályán, amit mi akartunk, szinte felbillent a pálya, ugyanis csak az ellenfél térfelén zajlott a játék. A zöld-fehérek játéka szinte kimerült abban, hogy kihalászták a hálóból a labdát és felálltak középkezdéshez. Tették ezt még 18 alkalommal az utolsó két etapban, ami azt jelentette, 26 gólt kaptak ezen a mérkőzésen.

MLSZ Regionális U13 Északkelet 3. forduló

Nyírbátori LSE – DSI Debrecen: 0-26 (0-5, 0-3, 9-0, 9-0)

DSI Debrecen: Sándor – Lakatos, Molnár, Péntek, Orbán, Benedek, Mclean, Kecskés, Váradi

Cserék: Erdei, Hermann

Edző: Makra Béla

Gólszerzők: Lakatos 4’, 18’, 51’, 54’, Molnár 8’, 50’, 52’, Kecskés 10’, 26’, 74’, Orbán 20’, 75’, 80’, Simon 24’ (öngól), Váradi 30’, 47’, 49’, Hermann 43’, 48’, 63’, 69’, 77’, Mclean 44’, Benedek 64’, Erdei 66’, Péntek 70’

Makra Béla: Az eredmény is mutatja, nagyon nem volt egy súlycsoportban a két csapat, csak az volt a kérdés, mekkora lesz a különbség. A játék minden elemében felülmúltuk ellenfelünket, nem ütköztünk ellenállásba. Nagyon úgy néz ki, idén csak az lesz a kérdés, hány góllal nyerjük meccseinket, ez pedig nem jó, ugyanis nem segíti elő a gyerekek fejlődését. Az tetszik a srácoknál, hogy mindig kitűzik azt a célt, hogy mindenki betaláljon, ezt most is teljesítették. Egy szerényebb képességű ellenfelet győztünk le, de megtiszteltük őket azzal, hogy nem vettük félvállról a mérkőzést. A gyerekek koncentráltan futballoztak, élvezték a játékot, mindenki maximálisan odatette magát. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez!

U12

Takács András gyerekei első győzelmüket szerették volna begyűjteni a Nyírbátor otthonában, ám a mérkőzés elején nem úgy nézett ki, hogy ezen tervüket sikerül megvalósítani, ugyanis az 5. minutumban megszerezték a vezetést a házigazdák. Szerencsére ez nem törte meg lendületünket és az első negyed végén Bordás Márk kétszer is bevette a kapujukat. A második etapban Sőrés Lehel növelte a különbséget, majd Bordás harmadjára is villant és 4-1-es vezetésnél mehettünk nagyszünetre.

A folytatásban tovább nyitottuk az ollót, előbb Lacza János, majd Kósa Máté volt eredményes. A zöld-fehérek próbáltak faragni a hátrányon, tették ezt sikerrel, de Bacskai Csaba azonnal válaszolt a találatukra. A hajrában még kozmetikázott az eredményen a Nyírbátor, így 3-7 lett a vége