Élete első felnőtt világversenye előtt!

2017. 01. 03. (kedd) 12.11

Xavi Sabaté, a magyar férfi kézilabda válogatott szövetségi kapitánya kijelölte a január eleji dániai Bygma Kupán, illetve a franciaországi világbajnokságon részt vevő 18 fős utazó keretét. Örömteli, hogy a spanyol szakember beválogatta a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola saját nevelésű játékosát, a cívisvárosi színekben tíz évet játszó, jelenleg a Tatabányát erősítő Juhász Ádámot. A vb rajtjára 16 játékos nevezhető.

A magyar válogatott világbajnoki kerete:

Kapusok: FAZEKAS Nándor (Balatonfüredi KSE), MIKLER Roland (Telekom Veszprém)

Jobbszélsők: GULYÁS Péter (Telekom Veszprém), HARSÁNYI Gergely (Grundfos Tatabánya KC)

Jobbátlövők: ANCSIN Gábor (Telekom Veszprém), BALOGH Zsolt (MOL-Pick Szeged), NAGY László (Telekom Veszprém)

Irányítók: CSÁSZÁR Gábor (Kadetten Schaffhausen, svájci), JUHÁSZ Ádám (Grundfos Tatabánya KC), LÉKAI Máté (Telekom Veszprém)

Beállók: BÁNHIDI Bence (MOL-Pick Szeged), SCHUCH Timuzsin (Telekom Veszprém), SZÖLLŐSI Szabolcs (Grundfos Tatabánya KC), ZUBAI Szabolcs (MOL-Pick Szeged)

Balátlövők: BODÓ Richárd (MOL-Pick Szeged), JAMALI Iman (Meskov Breszt, fehérorosz), LIGETVÁRI Patrik (Telekom Veszprém)

Balszélső: IVÁNCSIK Gergő (Telekom Veszprém)

Szövetségi kapitány: Xavi SABATÉ

Edző: DEBRE Viktor

 

A Bygma Kupa programja:

Január 5., csütörtök (Aalborg):

18:00 Izland-Egyiptom

20:15 Dánia-Magyarország

Január 6., péntek (Skjern):

18:00 Magyarország-Izland

20:15 Dánia-Egyiptom

Január 8., vasárnap (Aarhus):

18:00 Egyiptom-Magyarország

20:15 Dánia-Izland

 

Férfi világbajnokság, 2017. január 11-29., Franciaország

Csoportbeosztás:

A-csoport (Nantes): Franciaország, Lengyelország, Oroszország, Brazília, Japán, Norvégia

B-csoport (Metz): Spanyolország, Szlovénia, Macedónia, Izland, Tunézia, Angola

C-csoport (Rouen): Németország, Horvátország, Fehéroroszország, Magyarország, Chile, Szaúd-Arábia

D-csoport (Párizs): Katar, Dánia, Svédország, Egyiptom, Bahrein, Argentína

A csoportok első négy-négy helyezettje jut a nyolcaddöntőbe, az 5-6. helyezettek az Elnöki Kupában folytatják a tornát.

 

A magyar válogatott csoportmérkőzései:

Január 13., péntek, 17:45: Németország-Magyarország

Január 14., szombat, 20:45: Magyarország-Horvátország

Január 16., hétfő, 17:45: Magyarország-Chile

Január 18., szerda, 14:00: Szaúd-Arábia-Magyarország

Január 20., péntek, 20:45: Fehéroroszország-Magyaroroszág



Cikk nyomtatása