A „B” döntőben folytathatják

2015. 03. 23. (hétfő) 10.00

Sajnos nem termett babér a Debreceni Kosárlabda Akadémia- DSI leány csapatának a NSB főtábla 2. fordulójában. Az együttes mindhárom hétvégi találkozóját elveszítette Budapesten, így a főtábla 3. körétől már búcsút kellett vennie. A lányok a „B” döntőben, vagyis a 9-16. helyért folytathatják majd az országos bajnokságot május végén.
 Kosárlabda leány     2015-03-23Kosárlabda leány

Eredmények Debreceni KA - DSI “A” – Nyíregyháza 50-73 A DKA-DSI legjobb dobói: Szabó Emese 14, Muzsnay Lilla 9, Száva Dorina 8, Major Panna 6, Nagy Fanni 5 Edzői értékelés: „Egy jó első félidő után (5 ponttal vezetett a félidőben a Nyíregyháza), érthetetlen módon visszaestünk mind védekezésben, mind támadásban. Mesi, Lilla, Picur, Panni nyújtott jobb teljesítményt. Keveslem a „magasaink” dobott pontjait”

Debreceni KA - DSI “A” - Kecskeméti KA „A” 51-85 A DKA-DSI legjobb dobói: Szabó Emese 12, Muzsnay Lilla 10, Száva Dorina 7, Katona Ágnes 5 Edzői értékelés: „A „forgatókönyv” kísértetiesen hasonlított az előző mérkőzésre, félidőre 6 pontos hátránnyal fordultunk, majd következett egy 11-31-es harmadik negyed. Az ellenfél könyörtelenül kihasználta, hogy támadásban hibáztunk, és ebből sok indítás kosarat dobott. Pozitívum, hogy sok játékosunk dobott pontot, sajnos 2 számjegyű csak kettő akadt, Lilla és Mesi. Biztató a 31 kiharcolt büntetődobás, de sajnos ebből csak 13-t érvényesítettünk”

Debreceni KA - DSI “A” - Vasas „B” 61-72 A DKA-DSI legjobb dobói: Muzsnay Lilla 29, Szabó Emese 16, Száva Dorina 8 Edzői értékelés: „Nem az ilyen mérkőzések hosszabbítják meg az edzők életét… Az első negyedben összeszedett 21 pontos hátrányt a 35. percre ledolgoztuk, sőt a vezetést is átvettük, de ekkor a nagy akarás néhány elkapkodott vállalást eredményezett, amit a Vasas megbüntetett indítás kosarakkal, így a végére 11 ponttal kikaptunk. Dicséret illeti a csapatot a küzdeni tudásáért. Mindhárom mérkőzésen keveslem a „magasaink” teljesítményét támadásban . Mesi, Picur, Fanni megbízhatóan játszottak, Muzsnay Lillának nagyon hasznos volt ez a 3 mérkőzés, a 3. meccsre érte utol magát az 5 hetes kihagyása után. Major Panni nagyon hasznosan dolgozott, kár hogy az utolsó meccsen kisebb bokasérülés miatt a második félidőben már nem tudtam játszatni.”

Edzők: Cserfalvi István, Kozák István.