Edzők-kosárlabda leány | Szilágyi Zoltán

Születési idő, hely: 1985.10.11. Debrecen
Edzői végzettség: kosárlabda sportedző
Korosztályai a Sportiskolánál: 2000/2001-ben született lányok, U17-es korosztály

A Bocskai István Általános Iskola sport tagozatára jártam, ahol Kozák István volt a testnevelőm. Mindig közel állt hozzám a kosárlabda, de igazán komolyan nála kezdtem el vele foglalkozni.

Diákolimpia V. és III. helyezés, Országos Ifjúsági Bajnokság VI. helyezés.

Edzői pályafutása:

Edzői pályafutásomat a Debreceni Sportiskolánál kezdtem 2008-ban a főiskola tanulmányaim után és jelenleg is ott dolgozom. Időközben voltam edző a DEAC felnőtt női csapatánál és a Ziccer Tigriseknél is tevékenykedtem egy előkészítő csoportnál. Az elmúlt években több korosztállyal is foglalkoztam.

Többszöri részvétel diákolimpia döntőkön, amit sikerült több alkalommal megnyerni, vagy dobogós helyezést elérni. Női Amatőr Bajnokság (NB1/B) VI. helyezés.

Célok a Sportiskolánál:
Minél több gyerekkel szeretném megszerettetni a sportot, és megismertetni az egészséges életmódot kosárlabda játékon keresztül.

Hobbi:
Gyalogos és kerékpáros túrák, kosárlabdával és sporttal kapcsolatos szakirodalmak olvasása.

zoltanszilagy@gmail.com, +36309327951