Edzők-kosárlabda leány | Cserfalvi István

Születési idő, hely: 1949. 10. 30. Ózd
Edzői végzettség: szakedző
Korosztályai a Sportiskolánál: U 17 lány, Kadet (1998-1999)

Középiskolás koromban az egri Dobó István Gimnáziumban kezdtem el kosárlabdázni. Ettől Kezdve valamilyen formában mindig közöm volt a sportághoz.

Negyedikes középiskolás koromban ifjúsági válogatott kerettag voltam.

Edzői pályafutása:
Már főiskolás koromban is dolgoztam gyerekkel Nyíregyházán, de igazából a pedagógusi pályám kezdetétől, 1975-től dolgozom, mint edző. A Sportiskolában 1978-ban az én irányításommal indult a fiú kosárlabda szakosztály. 1985-től 22 éven keresztül a DSI szakmai igazgatóhelyetteseként dolgoztam. 2006 óta vagyok Sportiskola főfoglalkozású edzője.

Sok évet dolgoztam a debreceni NB I – es csapatoknál, mindenkor másodedzőként (DEKO, DSI-TEGÁZ, Debreceni Kosárlabda Egyesület, Vadkakasok). Legértékesebb sikeremnek a Vadkakasokkal elért Magyar Bajnoki II. valamint a Magyar Kupa II. és III. helyezésünket tekintem. DSI- s edzőként a ’94-s korosztállyal serdülőben IV., kadet korosztályban II. helyezettek lettünk. A ’96-sokkal úgy lettünk az Országos Döntőben ötödikek, hogy 27 bajnoki mérkőzésből 26-ot megnyertünk.

Hobbi:
horgászat - sajnos kevés időm van rá.

Tel.: +36703372865
E-mail: cserfalvi.istvan@freemail.hu