Edzők-kosárlabda fiú | Asztalos József

Születési idő, hely: 1956. 09. 06. Tyukod
Edzői végzettség: középfokú kosárlabda edzői
Korosztálya a Sportiskolánál: U 14 fiú, Serdülő (2001)

1971. szeptember 2-án Nyíregyházán a gimnáziumban, elsős gimis koromban, testnevelés órán ismerkedtem meg a kosárlabdával. Azóta is kíséri életemet ez a sportág.

Legnagyobb büszkeségem, hogy alapító tagja voltam a debreceni NB I- es csapatnak (DEKO), megnyertük az NB II- t és felvittük a csapatot az élvonalba (1988/1989).

Edzői pályafutás:
Még főiskolás voltam, amikor kaptam egy kis csapatot Nyíregyházán az I- es Gyakorló Általános Iskolában. A Debreceni Sportiskolánál 1980-ban kezdtem a munkát, és kisebb-nagyobb megszakításokkal napjainkig itt dolgozom.

Korosztályos válogatott játékosokat adhattam az országnak (Nagy Botond - U16, U18, Asztalos Soma, Nagy Szabolcs, Balogh András, Varga Ádám - U18, Ökrös Tamás angol válogatott)

Hobbi:
mindenféle sport, síelés, horgászat